Diosmina zapobiega żylakom, ciężkie nogi, chroni żyły, zapobiega chorobom żył, poprawia krążenie żylne i funkcjonowanie ścian żylnych- Diosmin 300, Diosminal, Venalex

en3

Zmikronizowana diosmina

Diosmina jest substancją pochodzenia naturalnego pozyskiwaną z owoców cytrusowych - naowocni pomarańczy gorzkiej (Citrus Aurantium). Naturalna diosmina zawarta w Venalex, Diosmin 300 mg, Diosminal.

Stosowanie diosminy

Diosmina wspomaga krążenie żylne w kończynach dolnych. Chroni żyły przed procesami zapalnymi. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie ścian naczyń żylnych.

Działanie diosminy

Diosmina zwiększa napięcie ścian naczyń żylnych, poprawia drenaż limfatyczny, działa ochronnie na śródbłonek naczyniowy.

Kup Diosminę

Kiedy stosować Diosminę ?

Kiedy stosować Diosminę ?

dwakowanie

Diosminę stosuje się w celu zapobiegania uczuciu ciężkości oraz zmęczenia nóg w sytuacjach wymagających ich długotrwałego wysiłku oraz stanach owrzodzeń żylnych.

Diosmina:
   - Wspomaga krążenie żylne w kończynach dolnych.
   - Chroni żyły przed procesami zapalnymi.
   - Wspiera prawidłowe funkcjonowanie ścian naczyń żylnych.

Diosmina występuje w postaci kapsułek żelowych, kapsułek twardych przyjmowanych doustnie.
Postać żelowej kapsułki oraz rozpuszczenie substancji czynnej w lipofilnym środowisku, zapewnia lepszą przyswajalność niż w przypadku tradycyjnych tabletek powlekanych.

Preparaty diosminowe oparte na bazie naturalnych składników to: Diosmina, Diosmin 300 mg oraz Venalex.

 
 

Mikronizacja diosminy

- jest niezbędnym warunkiem zapewnienia skuteczności jej działania.

Diosmina,, pozyskana z owoców cytrusowych, występuje w cząsteczkach przypominających w swojej strukturze kryształy o wielkości ok. 20 mikronów.

Podana doustnie w takiej postaci stosunkowo słabo wchłania się z przewodu pokarmowego. Udowodniono, iż proces mikronizacji – tj. rozdrobienia cząstek do wymiarów ok. 2 mikronów w znaczący sposób ułatwia wchłanianie diosminy w jelitach.

Substancja czynna, użyta do produkcji Diosmin300 Ethifarm® została w istotnym stopniu zmikronizowana: ponad 80% cząstek diosminy poddanej procesowi mikronizacji nie przekracza w swoich wymiarach 2 mikronów, a 98% - 5 mikronów.

W ten sposób zapewniona została wysoka przyswajalność preparatu Diosmin300 Ethifarm® z przewodu pokarmowego.

Diosmina jest substancją znaną i używaną już od wielu lat, charakteryzującą się bardzo dobrym profilem bezpieczeństwa – tzn. rzadkim występowaniem objawów niepożądanych. W niektórych krajach diosmina występuje jako substancja czynna leków, w innych – jak np. w USA i szeregu krajów UE może być również składnikiem preparatów nie mających statusu produktu leczniczego (np. w USA – w dawce do 600mg na dobę).

Diosmina użyta do produkcji Diosmin300 Ethifarm®, Diosminal®, Venalex®  w 100% odpowiada kryteriom czystości określonym w najnowszej Farmakopei Europejskiej VI (EP6).

Pełna zgodność z wymogami EP6 zmniejsza (i tak znikome) ryzyko wystąpienia objawów nietolerancji zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu.

 
Home Kiedy stosować diosminę i hesperydynę?